Nyní, když mě skončila dvouletá smlouva s operátorem, mám opět volné ruce a můžu se podívat po nějaké lepší nabídce. Brouzdal jsem internetem a stále u mě zůstává top operátor Three (3), protože nabízí opravdu neomezené data, volání a sms nejlevněji na svých webovkách. Myslím tím v porovnání s konkurencí jako je O2, Vodafone a EE. Nepočítám do toho virtuální operátory o kterých se o pár řádků níže ještě zmíním.
AKČNÍ NABÍDKA – 150GB jen za £15 měsíčněAčkoli vychází Trojka (Three) nejvýhodněji ze všech, mám problém s tím, že bych se musel znovu upsat minimálně na další jeden rok, protože i takovou nabídku poskytují, smlouvu jen na rok. Jakákoliv akce, i když hodně lákavá (nedávno u Moneysupermaketu bylo možné získat neomezený tarif za £16) mě stále svazuje ruce a protože mám v plánu další stěhování, nemůžu si dovolit skončit se sice perfektním tarifem, zato bez kvalitního pokrytí signálem v okolí nového bydliště. Protože i to se může klidně stát. Nezbývá tedy nic jiného, než se poohlédnout po nějaké jiné variantě a kde jinde, nežli u virtuálních operátorů, kteří fungují na principu přeprodeje služeb mobilních sítí a to znatelně levněji.
Jestliže si budete chtít vaše stávající číslo převést k jinému zprostředkovateli mobilních služeb, tak co k tomu potřebujete a jak na to, se dozvíte v jednom z dalších odstavců tohoto příspěvku.
Obsah
TOP Virtuální operátor současnosti
Příznivce virtuála Giff Gaff asi zklamu, protože už nekraluje na trhu virtuálních operátorů, jako tomu bylo před lety, kdy si díky své nabídce získal i moji přízeň jako můj první UK operátor. Giff Gaff je stále fajn, ale bohužel nenabízí absolutně neomezený tarif a zbylými tarify, takzvanými Goodybags se už také moc vytahovat nemůže. Momentálně ho osobně využívám jen na volání a textovky do zahraničí.
SMARTY
Top nabídka současnosti mezi virtuálními operátory a vlastně i mezi mobilním operátory vůbec! Smarty patří do rodiny virtuálních operátorů k těm nejmladším a využívá mobilní sítě Trojky (Three). Tři tarify v nabídce – 30GB, 50GB a Unlimited. Vše s neomezením voláním a sms včetně roamingu v EU. Tethering (Hotspot), to jako sdílení dat s dalšími je také bez omezení. Smarty má ještě další tři měsíční balíčky, které stojí za zmínku, pokud chcete jenom volat nebo psát (neomezeně) – s minimálním množstvím dat k dispozici, za jejichž nevyužití vám sníží cenu na další měsíc. Smarty navíc nabízí skupinovou slevu 10% už od dvou až do osmi dalších členů, které přizvete k sobě pod účet.
Co by jste měli o Smarty vědět, než se pro něj rozhodnete
Než jsem se pro Smarty rozhodl, brouzdal jsem internetem a hledal informace. Cekové hodnocení a recenze Smarty jsou více než uspokojující, přesto ne zcela perfektní. Smarty nemá zákaznickou podporu na telefonu, pouze na chatu, kdy mají až jeden den na odpověď. To nemusí být zcela ideální, pokud se vám stane nějaká technická chyba, například při transferu vašeho stávajícího čísla ke Smarty apod. Že se může něco takové stát a budete bez čísla na pár dní, o tom jsem se přesvědčil, když jsem “přenášel” jedno číslo k jinému mobilnímu operátorovi. (Vyřízení trvalo tuším dva dny. Prý se stala nějaká technická chyba. Naštěstí to nebyl můj primární kontakt, takže jsem to moc neřešil).
ZÍSKEJ MĚSÍC ZDARMA
Smarty nabízí měsíc služeb zdarma za doporučení. Znamená to, že když použijete můj odkaz uvedený níže, objednáte si simkartu a aktivujete ji, dostanete měsíc služeb zdarma. Já dostanu jeden měsíc zdarma za doporučení také. Takže je to “win-win” pro obě strany.
Edit 13.2.2020 – Číslo převedeno před dvěma dny bez problému.
ODKAZ NA MĚSÍC SLUŽEB ZDARMA: https://referme.to/hySZ2Lo
DOPORUČ MĚ – CHCI MĚSÍC ZDARMA U SMARTYJak SMARTY boduje u mě?
Pokrytí signálem ve vaší oblasti si zjistíte jednoduše na jejich stránkách. Osobně se na něco takového stoprocentně nespoléhám, proto si před uskutečněním transferu simkartu od Smarty testuju. Žiju ve městě, takže výsledky jsou super. Rychlost připojení v porovnání s O2 je v mém případě nadsvětelná. (Pro test rychlosti internetu jsem použil aplikaci Speedtest.net). Rychlost připojení od O2 je na prvním obrázku, rychlost Smarty (Three) na druhém. (Podobně rapidní výsledky v rozdílu rychlosti připojení vycházeli po celou dobu několikadenního testování)
O2 vs Smarty
Výsledky testu rychlosti připojení u mě doma. (První obrázek O2 a druhý je Smarty, který běží na síti Three)
Jak přejít k jinému mobilnímu operátorovi – PAC code
To je všude stejně jednoduché. U svého stávajícího operátora zažádate o takzaný PAC kód. PAC kód je speciální kód, který použijete při přesunu vašeho stávajícího mobilního čísla k novému operátorovi, který ho po vás bude vyžadovat pro ověření. Na přenos máte 26 dní od vydání, pokud to nestihnete, můžete si zažádat o kód nový.
Může se stát, a ve většině případů se tomu tak u mě stalo, že vám nakonec člen retenčního tým operátora nabídne tarif, který není veřejně dostupný a velmi výhodný. V mém případě se mi před několika lety stalo, že když jsem chtěl zrušit paušál u Trojky a žádal o PAC kód, nabídli mi měsíční paušál bez závazku za £10 měsíčně obsahující 2000 minut volání do všech sítí, 2000 sms a 10GB dat. No uznejte, nezůstali by jste u Trojky ještě chvíli? Sice to zabralo několik desítek minut vyjednávání, ale vyplatilo se to.
Nedávnou zkušenost s O2 mám ale rozdílnou. Všechno jsem vyřešil do 15 minut po telefonu a bez řečí. Mám PAC kód a nabídky nečeho lepšího jsem se nedočkal. Nevadí, stejně půjdu ke Smarty.
Seznam virtuálních operátorů v UK
Seznam virtuálních operátorů v Británii a která síť je hostí najdete na Wikipedii – List of United Kingdom mobile virtual network operators.
Mezi dalšími virtuály v UK, které stojí za zmínku a doporučil bych je, jsou již jednou zmíněný Giff Gaff (O2), Voxi (Vodafone), iD Mobile (Three) a Lebara (Vodafone).
Co vybrat, když jedete do Británie na jazykový pobyt nebo dovolenou
Simkartu britského mobilního operátora lze zakoupit hned na letišti po vašem příletu nebo příjezdu do vaší destinace. Nabídka na letištích je ale omezená. Pokud tam neuvidíte jeden z výše zmíněných, troufám si říci, že nejde o výhodnou nabídku. Máte-li dobré podmínky roamingu, řešit to nemusíte. Wifi je dnes už opravdu všude. (O kvalitě v některých hotelech a podobně by se však dalo diskutovat). Pokud hledáte informace o jazykových pobytech, zejména o těch ve Velké Británii, nezapomeňte navštívit jeden z mých webů na www.jazykovepobyty.online.
Doufám, že vám tento příspěvek přijde přínosný a možná jste právě zjistili, že platíte více za méně. O vašich zkušenostech se rád dozvím v komentářích níže.
1 comment